Publikováno: Napsat komentář

Předobjednávky česneku a cibule sazečky pro rok 2023

Pro podzimní sezónu postupně spouštíme předobjednávky česneku a cibule sazečky. Pokud máme konkrétní odrůdu předběžně přislíbenou od dodavatele (a známe její cenu), tak už si ji můžete nyní zakoupit (a tím i rezervovat). Aktuální nabídku budeme doplňovat až do poloviny července, kdy by měla být kompletní. Pokud už máte o některé odrůdy zájem a nechcete čekat, až (a zda vůbec) se objeví nabídka od dalších dodavatelů, tak můžete provést bez obav postupně více objednávek a před odesláním je pak sloučíme do jedné zásilky (a přepočítáme poštovné, abyste ho neplatili několikrát). Uvítáme, pokud nás na více různých objednávek také pro jistotu upozorníte v poznámce u objednávky (nebo prostřednictvím emailu), abychom to nepřehlédli.

Zatím máme předběžně přislíbené francouzské odrůdy česneku Germidour, TheradorSabagold a Messidrome (novinka pro letošní rok). Cena zůstává téměř stejná jako loňský rok.

Dále by měly dorazit slovenské odrůdy Mojmír a Matúš, které budeme mít v nabídce letos poprvé (v menším množství) a spíše jako zajímavost, pokud by chtěl někdo vyzkoušet něco nového.

Aktualizace 28.6.2023: Doplněna byla aktuální nabídka oblíbených českých odrůd paličáků, a to Dukát a Topaz (od firmy MoravoSeed). Letos už snad nebude objednané množství kráceno, ale raději doporučujeme objednat co nejdříve a česnek si tak rezervovat.

Aktualizace 1.7.2023: V nabídce pro letošní podzimní sezónu opět naleznete osvědčené odrůdy českého česneku od pana Kozáka, a to konkrétně HavelHavran, BjetinJapo IILukanSlavin II a Vekan. Chybět nebudou ani loňské novinky s velkými stroužky, tedy Janko a Rusinka. Pro naše zákazníky máme domluvené i velmi malé množství odrůd BenátčanJovan. Dostupná bude také oblíbená krabička s různými odrůdami a biologický prostředek Rizocore. A ceny zůstávají stejné jako v loňském roce.

Aktualizace 11.7.2023: Letos opět nabídneme i polské odrůdy Harnaš a Arkus (paličáky). Jde o odrůdy česneku vyšlechtěné z pravých „ruských“ paličáků, velmi intenzivní chuti a s vysokým obsahem silic. Jsou vhodné do našeho klimatického pásma a výnosem, skladovatelností, kvalitou a obsahem silic je stejná jako nejlepší české odrůdy. A potvrzena je i cibule sazečka Radar, letos kromě sáčků o hmotnosti 250 g nabídneme i větší balení (5 kg), které můžeme i případně rozdělit.

Aktualizace 7.8.2023: Podle aktuálních informací bohužel nebude odrůda Ornak letos pro český trh vůbec k dispozici (dodavateli se neurodil v dostatečné kvalitě a množství). Pokud jste si ho už objednali, tak vás budeme kontaktovat, děkujeme za pochopení.

Aktualizace 14.10.2023: Letošní nabídka je kompletní a nic dalšího se v nabídce už patrně neobjeví (kromě zrušených a nezaplacených objednávek). Letos byly největší problémy s odrůdou Janko, které jsme bohužel dostali menší množství než původně slíbené (ale většinu rezervačních objednávek jsme alespoň částečně uspokojili) a zbytek dorazil teprve dnes. Jakmile všechny objednávky dořešíme, tak se možná nějaká menší balení (4 a 8 cibulí) ještě v prodeji objeví. Dále se velmi dlouho čekalo (až do začátku října) na cibuli sazečku Electric a Troy F1. A problematická byla i francouzská odrůda Germidour, která dorazila bohužel poškozená a museli jsme dlouho čekat na náhradu (větší balení pak chybělo zcela). Mezi dobré zprávy ale patří, že můžete vyzkoušet i nové odrůdy pro letošní rok od pana Kozáka, a to Skalka a Matinka (máme ale pouze velmi malé zkušební množství pro naše zákazníky, kteří o ně žádali). A nakonec se nám po letech podařilo sehnat i česnek od firmy Semo, a to Otakar a Štěpán, které byly v omezeném množství také nově doplněny do aktuální nabídky.


Snažíme se také rozšiřovat nabídku oblíbené ozimé cibule sazečky. Zatím jsou potvrzené odrůdy Shakespeare (250 g, 500 g a 1 kg), Akado (červená, 250 g a 500 g) a Radar (250 g a 1 kg). Nově bychom měli mít letos poprvé v nabídce i odrůdy Troy F1 (250 a 500 g) a Electric (červená, 250 a 500 g).

Vzhledem k omezenému množství některých odrůd doporučujeme objednat co nejdříve, zboží začneme expedovat přibližně v polovině září. Před odesláním zásilky vás pak ještě budeme kontaktovat s konkrétním termínem a potvrzením objednávky. Veškeré nabízené zboží máme objednané a rezervované u našich dodavatelů, ale může se bohužel stát, že z nějakého důvodu nebude nakonec některá odrůda dostupná (poškozená sklizeň, atd). Potom vás budeme samozřejmě kontaktovat a nabídneme náhradní řešení nebo zrušení objednávky (a vrácení peněz).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..