Publikováno: Napsat komentář

Cibule sazečka pro rok 2022 je skladem a předobjednávky jarních cibulovin

Začátkem ledna 2022 byly naskladněny téměř všechny dostupné odrůdy, a to Sturon (250 a 500 g), Štuttgart (250 a 500 g), Snowball (bílá, 250 i 500 g), Piroska (červená, 250 a 500 g) i oblíbená Všetana (250 a 500 g). Během několika dní by měla dorazit i sazečka cibule šalotky (žlutá i červená, 500 g). Aktuální nabídku si můžete prohlédnout v příslušné části obchodu.

Prohlédnout si můžete také naši nabídku jarních cibulovin, kde si můžete objednat z téměř 90 různých květin, a to zejména mečíky, jiřiny, kosatce, sasanky, lilie, pryskyřníky, kaly, ale i mnohé další. Jarní cibuloviny květiny by měly dorazit v polovině února, a pokud chcete mít jistotu, že seženete své oblíbené odrůdy, tak vzhledem k omezenému množství doporučujeme objednat co nejdříve, čímž si květiny automaticky rezervujete.

Publikováno: Napsat komentář

Předobjednávky česneku, cibule sazečky a podzimních cibulovin

Začátkem července byly spuštěny předobjednávky česneku, cibule sazečky a podzimních cibulovin. Pokud máme konkrétní odrůdu přislíbenou od dodavatele, tak ji můžete už nyní zakoupit. Pokud dostupná není, tak patrně bohužel pro letošní podzimní sezónu nebude nebo už byla vyprodána. I v tomto případě můžete zkusit zadat ke konkrétnímu produktu svůj email a pokud bude ještě dostupný (např. někdo zruší objednávku), tak vás budeme automaticky informovat.

V nabídce pro podzimní sezónu naleznete osvědčené odrůdy českého česneku od pana Kozáka, a to konkrétně Havel, Havran, Anton, Bjetin, Japo II, Lukan, Slavin II a Vekan. Dostupná bude také oblíbená krabička s různými odrůdami a prostředek Rizocore. Můžete ale vyzkoušet i francouzské odrůdy Germidour a Therador nebo polské odrůdy Harnaš, Ornak a Arkus.

Stále oblíbenější jsou mezi zákazníky také ozimé odrůdy cibule sazečky, a to Shakespeare (250 a 500 g) a Radar (250 g).

A v neposlední řadě si prohlédněte naši nabídku podzimních cibulovin, kde si můžete objednat z více než 70 různých květin, a to zejména tulipány, narcisy, hyacinty, kosatce, krokusy, ale i mnohé další.

Vzhledem k omezenému množství doporučujeme objednat co nejdříve, zboží budeme expedovat v první polovině září.

Publikováno: Napsat komentář

Aktuální ceny dopravy (duben 2021)

Začátkem dubna bohužel zdražuje většina dopravců a museli jsme také přistoupit k drobné úpravě cen (většinou v rozmezí 5 – 10 Kč). Česká pošta zdražila doporučené zásilky (přibližně o 5 Kč), což ovlivnilo zejména zasílání semen v bublinkových obálkách (cena Balíku do ruky se nemění). Zásilkovna pak zdražila všechny zásilky, a to přibližně o 5 Kč u výdejních míst a 10 Kč v případě dopravce na adresu. Aktuální přehled všech možností dopravy naleznete zde.

I přes toto nové zdražení u nás zůstávají ceny velmi příznivé a jedny z nejnižších na trhu. Pokud si objednáváte např. semena (za více než 100 Kč), tak zaplatíte pouze 62 Kč (Česká pošta) nebo 65 Kč (Zásilkovna). A v případě balíku (kdy objednávka většinou přesahuje 500 Kč), zaplatíte pouze 69 Kč (Česká pošta) nebo 75 Kč (Zásilkovna s doručením na adresu). Doporučujeme také platit předem na účet, abyste se vyhnuli dalším poplatkům, které jsou spojené např. s dobírkou. V dnešní době je okamžitá platba zpracována téměř ihned a nedochází téměř k žádnému zpoždění v expedici zásilek.

Publikováno: Napsat komentář

Aktuální informace k situaci s koronavirem

Aktualizace (leden 2021): Vše funguje bez omezení, problémy se mohou objevit pouze lokálně (uzavřená pošta či pobočka Zásilkovny).

Zásilky jsou stále pravidelně odesílány (většinou kolem 15. hodiny). Česká pošta i Zásilkovna fungují, i když s drobnými omezeními. Doporučujeme také volit platbu předem, aby odpadla manipulace s hotovostí. Naše banka podporuje okamžité platby, takže jsou platby z většiny bank na náš účet připisovány během několika minut (přinejhorším do druhého dne).

Doplnili jsme také nově další možnost doručení na adresu, a to prostřednictvím Zásilkovny, kdy bude pro dopravu zvolen kurýr některé z dostupných služeb DPD, inTime, atd. (automaticky podle aktuálních kapacit).

Aktuální přehled omezení (9. dubna 2020):

  • U České pošty došlo k omezení provozu (zkrácená otevírací doba, někde jsou uzavřené pobočky) během nouzového stavu, zásilky jsou ale většinou bez problémů doručovány na konkrétní adresu (malé zásilky jsou často pouze vhozené do schránky).
  • Zásilkovna přijímá v případě dobírky pouze platební karty, hotovostí platit nemůžete (pokud tedy platební kartu nemáte, tak prosím neobjednávejte na dobírku).
  • Vzhledem k náporu na dopravce může být doručování zásilek opožděno (zatím pouze místní problém).

Situaci sledujeme a pokud by došlo k problémům, tak budete ihned informováni.

Publikováno: Napsat komentář

Obalovaná semena a další novinky pro rok 2019

Doplněny byly zásoby oblíbených semen pro novou sezónu a postupně rozšiřujeme naši nabídku (aktuální nabídku řazenou od nejnovějších položek naleznete přímo v našem katalogu).

Do naší nabídky semen bylo také přidáno několik specialit pro rok 2019, postupně budeme doplňovat další. Prohlédnout si je můžete zde. Doporučujeme vyzkoušet zejména obalovaná semena. Obalovaná semena zaručují časné, rychlé a vyrovnané klíčení. Ulehčují přesný výsev a odstraňují potřebu náročného protrhávání. Umožňují klíčení semen v širokém rozsahu podmínek prostředí. Omezují používání pesticidů a zaručují vysokou sklizeň. Obal semen je složen z přírodních látek (dřevní moučka, celulozové lepidlo, dolomit).

Petržel kořenová Cukrowa - obalovaná semena (Vilmorin)Salát ledový Great Lakes 118 - obalovaná semena (Vilmorin)

Publikováno: Komentáře: 3

Nezapomeňte na dopravu zdarma!

Platit za objednávku můžete buď předem na účet nebo si nechat zboží poslat na dobírku (platba kartou se chystá). Slevy na dopravu nejsou uvedeny během nákupu přímo v eshopu, ale objeví se až dodatečně na faktuře a určitě o ně nepřijdete.

Uvedené ceny již nejsou delší dobu aktuální, nejnovější ceník naleznete zde.

  • Cena dopravy je 39 Kč při platbě předem na účet, s dobírkou pak zaplatíte za poštovné 79 Kč.
  • Při objednávce zboží nad 500 Kč a platbě předem na účet je poštovné zcela zdarma!
  • Při objednávce zboží nad 500 Kč a zaslání na dobírku je poštovné 30 Kč!
  • Při objednávce zboží nad 1000 Kč a zaslání na dobírku je poštovné zcela zdarma!

Další podrobnosti naleznete zde.

Publikováno: Napsat komentář

Nové odrůdy pro rok 2017 (Vilmorin)

Do naší nabídky semen bylo nově přidáno několik novinek pro rok 2017. Prohlédnout si je můžete zde. Doporučujeme vyzkoušet zajímavé nové odrůdy.

Lichořeřišnice větší Whirly Bird Cherry Rose - růžová (Vilmorin)Mák proměnlivý Ladybird - červený (Vilmorin)Mochyně dužnoplodá Tomatillo - zelená (Vilmorin)Tykev bezslupkatá Olga (Vilmorin)Rajče polní vysoké Yellowstone - žluté (Vilmorin)

Doplněny byly také zásoby oblíbených semen pro novou sezónu a postupně rozšiřujeme nabídku semen (aktuální nabídku řazenou od nejnovějších položek naleznete přímo v našem katalogu).

Publikováno: Napsat komentář

Nové odrůdy pro rok 2016 (Vilmorin)

Do naší nabídky semen bylo nově přidáno několik novinek pro rok 2016. Prohlédnout si je můžete zde. Doporučujeme vyzkoušet zajímavé nové odrůdy.

Zaječí ocásek vejčitý (Vilmorin)Malinové skleníkové rajče Pink Wonder F1 (Vilmorin)Mák polní Shirley Mix - směs (Vilmorin)Černucha setá - černý kmín (Vilmorin)

Doplněny byly také zásoby oblíbených semen pro novou sezónu a postupně rozšiřujeme nabídku semen (aktuální nabídku řazenou od nejnovějších položek naleznete přímo v našem katalogu).